CBM-tkwadrat, podłogi całego świata

producenci
dobre rady
klasa ścieralności
konserwacja paneli

     
 

 

    Wybierając panele podłogowe do mieszkania czy biura każdy z nas zastanawiał się, cóż oznacza symbol AC 3 lub AC 4? Czy różnicę widać tylko w cenie, bo przecież na pierwszy rzut oka panele niczym się różnią. A jednak.

Panele podłogowe produkowane są w różnych grubościach, od cienkich 6 milimetrowych, po grube 10 milimetrowe czy nawet grubsze. Najczęściej spotykane i najchętniej wybierane są panele o grubości 7 i 8 milimetrów.
Panele podłogowe w czasie produkcji utwardzane są za pomocą rozpylanego korundu. Im tego czynnika więcej, tym panele podłogowe są twardsze. Im większa twardość – tym większa wytrzymałość, a co za tym idzie, również możliwości wykorzystania podłogi.

AC3 – oznacza możliwość wykorzystania paneli w miejscach o średnim natężeniu ruchu, sypialnie, pokoje gościnne itd.

AC4 – panele z tym symbolem najlepiej układać w pokojach dziennych, pokojach dziecięcych, korytarzach i kuchniach. Tam, gdzie toczy się życie, tam, gdzie tworzą się domowe szlaki komunikacyjne.

AC5 – to najwyższa klasa ścieralności, oznacza podłogi bardzo wytrzymałe, do wykorzystania w obiektach użyteczności publicznej, w biurach, zakładach pracy, czy sklepach.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub przyjedź do nas. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, będziesz mógł również zobaczyć jedną z największych kolekcji paneli podłogowych w województwie śląskim.
Na specjalne życzenie sprowadzimy specjalnie dla Ciebie panele, których nie posiadamy, a które Cię zainteresują. Oczywiście bezpłatnie.
Do zobaczenia.

 
         


Copyright © 2006-2021, CBM;. All right reserved.